Sposób na piękny samochód – kosmetyki i akcesoria

Tuż, tuż za rogiem machają do nas wakacje i cudowna letnia pogoda. To idealny czas, ażeby zadbać o nasz samochodu, które po ciężkiej ziemie i pracy w błocie już nie wyglądają jak salonówki.
To jednakże nie problem, by Twój samochód wyglądał jak rakieta tuż przed startem.

Trochę czasu i pragnienia wystarczy, by nasze bolidy znów lśniły i przyciągały wzrok spacerujących ludzi.
Obecnie na rynku mamy bardzo ogromny wybór asortymentu do detailingu (zobacz również: chemia samochodowa śląsk). Czym jest sam detailing? Najprościej ujmując to wypucowanie samochodu, tak ażeby nie tylko mega wyglądał, niemniej jednak też żeby go zabezpieczyć przed warunkami pogodowymi.
Od czego zacząć czyszczenie naszego pojazdu? Najpierw powinniśmy uzbroić się w zestaw akcesoriów potrzebnych do tego. Warto zakupić ściereczki z mikrofibry, w różnych rozmiarach (sprawdź też: kosmetyki samochodowe hurtownia śląsk). Będą nam potrzebne, ażeby móc wysuszyć i wytrzeć naszą limuzynę. Kolejna rzecz to pędzelki, wiadra, gąbki abyśmy mogli nimi pracować z preparatami dedykowanymi danej powierzchni.
Skoro już wspomnieliśmy o preparatach do samochodów to możemy je podzielić na:
kosmetyki samochodowe
chemia samochodowa
Kosmetyki samochodowe to takie preparaty, które nadadzą naszemu pojazdowi wyglądu ale również i zabezpieczą go. Do kosmetyków zaliczamy różnego rodzaju woski do karoserii, mleczka dla kokpitów czy też specjalne odżywki do skórzanej tapicerki. Kosmetykami są również różnego rodzaju zapachy do wnętrz pojazdów, czy to zawieszki, puszki lub perfumy. To wszystko powoduje, że pojazd wewnątrz nabiera barw nowości, oraz chroni np naszą deskę rozdzielczą przed promieniami UV i utratą koloru
Chemia samochodowa to rzeczy, które pozwalają nam wyczyścić auto wewnątrz albo zewnątrz. Do tego grona zaliczamy szampony do mycia, spraye do czyszczenia tarcz hamulcowych, środki do czyszczenia felg oraz środki APC, najbardziej uniwersalny środek na prawdę świetny do czyszczenia wnętrza.
Do użytku domowego nie powinniśmy używać chemii fachowej i bardzo drogiej. Wystarczą nam środki z średniej półki cenowej, a na pewno o ile jesteśmy laikami to będziemy zadowoleni z efektu.

Dodatkowe informacje: akcesoria samochodowe rybnik.